Hakkımızda


Beha Plastik, Ambalaj ve Geri Dönüşüm;

Türkiye’nin önemli sanayi şehirlerinden biri olan Kayseri’de 2004 yılında kurulmuş olup, daha ilk yılında ambalaj sektöründe 60 ton/ay üretim kapasitesiyle faaliyetlerine başlamıştır. Kurulduğu ilk günden itibaren ilkelerinden vazgeçmemiş sahip olduğu kalite, verim ve müşteri odaklı üretim anlayışını kurumsallaşmaya verdiği önemle birleştirerek bugün 900 ton/ay üretim kapasitesiyle sektöründe önemli bir marka konumuna gelmiştir.

Sektör ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek ve piyasa taleplerine daha iyi cevap verebilmek adına ürün çeşitliliğini 2009 yılında geliştirmiş olup, baskılı veya baskısız olarak 10 cm’den 1000 cm’ye kadar ambalaj naylonunda çözümler üretebilmektedir. Ayrıca endüstriyel ürünler, palet örtüleri, shrink filmler, perforeli torbalar, streç filmler, çöp torbaları, sera örtüleri de zengin ürün gamını oluşturan önemli ürün gruplarıdır.

Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan 2010 yılında aldığı “Geri Dönüşüm ve TAT Lisans” belgeleriyle 350 ton/ay kapasiteli geri dönüşüm tesisini de işletme bünyesine katmış olup, polietilen hurdalarının geri dönüşümünü sağlayarak marka adına “Geri Dönüşüm” ibaresini de eklemiştir.

Bugün 40 yıllık ticari ve sanayi tecrübesiyle doğaya ve çevreye karşı sorumluluklarını yerine getirebilen bir üretici olmanın yanı sıra ambalaj ve plastik sektöründeki istikrarlı büyümesini başarıyla devam ettirmektedir.